Nasze przygotowania

Po kilkumiesięcznych przygoto – waniach Szkoła Podstawowa w Dąbrówce przy ulicy Parkowej zyskała patrona. Od 17 maja 2013 roku, jako jedyna szkoła podstawowa w Polsce, nosi imię wielkiego poznańskiego podróżnika – Kazimierza Nowaka. Kazimierz Nowak był pierwszym człowiekiem, który przejechał całą Afrykę rowerem. Ze względu na swoją skromność, szacunek dla obcych, otwartość, a przede wszystkim ogromną pasją poznawania świata podróżnik jest idealnym wzorcem dla wychowanków szkoły.

Z powodu tego ważnego wydarzenia odbyła się uroczystość, którą uświetnili swoją obecnością znamienici goście, m. in. Wielkopolski Kurator Oświaty – Pani Elżbieta Walkowiak, Wójt Gminy Dopiewo – Pani Zofia Dobrowolska, Prezes Fundacji im. Kazimierza Nowaka – Pan Dominik Szmajda, wydawcy książek o Kazimierzu Nowaku – Państwo Teresa i Piotr Szmajda, autor książki "Afryka Kazika" – Pan Łukasz Wierzbicki, ksiądz Karol Górawski, dyrektorzy wielu szkół, w tym Gimnazjum nr 5 z Poznania im. Kazimierza Nowaka. Nie zabrakło równ ież rodziców i dziadków przedszkolaków i uczniów oraz wielu innych przyjaciół szkoły.

Punktem kulminacyjnym uroczystości było odczytanie uchwały o nadaniu imienia przez Prezesa Stowarzyszenia "Dla Przyszłości" Pana Piotra Rusinowskiego oraz odsłonięcie portretu Kazimierza Nowaka przez zaproszonych gości. Warto również wspomnieć o wspaniałym przedstawieniu przygotowanym na podstawie książek "Afryka Kazika" oraz "Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd" przez członków kółka teatralnego pod kierownictwem pani Katarzyny Michalskiej – Jurdeczki. Duże wrażenie na wszystkich zrobiła "Kazikowa piosenka z przytupem" wykonana przez wszystkich przedszkolaków i uczniów ubranych w kolorowe koszulki kazikowych podróżników. Zwieńczeniem uroczystości był wielki tort z logo szkoły. Po części oficjalnej można było obejrzeć efekty prac przygotowujących szkołę do nadania imienia na wystawie w holu szkoły, wpisać się do Księgi Pamiątkowej oraz spróbować pysznych ciast upieczonych przez rodziców uczniów. Goście otrzymali znaczki z logo szkoły oraz specjalne wydanie szkolnej gazetki "Reflektorek".

Wszystkim uczestnikom uroczystości serdecznie dziękujemy za przybycie, za wszystkie ciepłe słowa, życzenia i upominki.

Piosenka z przytupem o patronie

Kazik Nowak to był gość,

Wciąż podróży nie miał dość.

Wnet wyruszył do Afryki,

Spisywał swoje wybryki.

Reportaże duże małe,

Fotki robił tam wspaniałe.

Podążał za marzeniami,

Dlatego dziś jest tu z nami!

Ref.: Tylko Kazik – (echo) Kazik!

Patron nasz – (echo) Patron nasz!

Kazik – (echo) Kazik!

To wzór nasz – (echo) To wzór nasz!

Patron to nad wszystkie czasy,

Wie to każdy z mojej klasy!

Kto więc się w Dąbrówce uczy,

Od spełniania celów huczy.

Wszyscy razem za pan brat,

Chcemy tak zdobywać świat!

<< Gru 2018 >>
PWŚCPSN