Grupa 4-5-latki


Andrzejki

Jak co roku w naszej grupie hucznie obchodziliśmy tradycyjne święto jakim są Andrzejki. Co prawda nie laliśmy wosku, ale za to dowiedzieliśmy kim z zawodu będziemy w przyszłości i na co musimy uważać w najbliższym czasie. Przy pomocy wróżb z butów odkryliśmy również, kto pierwszy znajdzie prezent pod choinką- Nelko gratulujemy 🙂 Były tańce i zabawy ruchowe, a wszystko to okraszone dawką wiedzy na temat tradycji obchodzenia Andrzejek. Dziękujemy mamie Michała za upieczenie dla nas babeczek:) Zapraszam do galerii...

https://drive.google.com/drive/folders/1uYAm9nLHTjprEDaEjOU3d8fUqnEMORQN?usp=sharing

andrzejki 4-5latki


Dzień Pluszowego Misia

Ulubione święto wszystkich przedszkolaków już za nami. W tym dniu dzieci mogły przynieść swojego ukochanego pluszaka, z którym wspólnie uczyliśmy się misowego wierszyka oraz wykonaliśmy masażyk relaksacyjny. Należy jeszcze wspomnieć o odbytym konkursie Misiometr, w którym uzyskaliśmy ponad 30 metromisów, tym samym uzyskując pierwsze miejsce. W kolejnym konkursie na "Najbardziej misiową grupę w przedszkolu" zajęliśmy natomiast 2 miejsce uzyskują liczbę 88 misiaków. Klasa zero wygrała tę konkurencję z liczba 89:) Serdecznie im gratulujemy. Zapraszam do galerii... https://drive.google.com/open?id=11A8RbxnnE-pp2bN7N-Rt-_buv5GkbiD8

miś


Stary niedźwiedź mocno śpi... Tak brzmią słowa znanej piosenki, która towarzyszyła nam podczas zdobywania informacji na temat przygotowywania się niedźwiedzi do zimowego snu. Zapraszam Państwa do galerii aby oglądnąć nasze zdrowe misiowe kanapeczki. Samodzielne smarowanie chleba dżemem oraz dekorowanie ich owocami na wzór Niedźwiadka, to "wisienka na  torcie" zajęć dydaktycznych, która sprawiła milusińskim ogromną radość. 

https://drive.google.com/drive/folders/1GCt5Y55lbAadCsD7Nz_uVbHaoJ2GTuJE?usp=sharing

kanapki

 


Jak przez mgłę wspominamy niedawną III Edycję Wieczoru Poezji. W tym roku tematem przewodnim była zdrowa żywność oraz ruch i zdrowie. Jak zawsze rodzice wraz z rodzicami zaprezentowali utwory klasyków w tym "Pana Pomidora". Rewelacyjna atmosfera i cicha muzyka w tle przeniosła nas w nostalgiczny świat. Nie obyło się również bez salw śmiechu. Na zakończenie tego cudownego wieczoru wspólnie przy pomocy połówek ziemniaków nawalowaliśmy obraz martwej natury: półmisek z owocami. Z dumą musimy przyznać, że wyglądał jakby wyszedł z pod ręki najznakomitszego malarza. Zapraszam do galerii

https://drive.google.com/drive/folders/1gc3kNeYsZOxgV2njc8D2wJ7i6Tw2ajlz?usp=sharing

Przechwytywanie


"Kubek, szczotka, pasta, ciepła woda.

Tak się zaczyna wielka przygoda.

Myję zęby, bo wiem dobrze o tym.

Kto ich nie myje, ten ma kłopoty..."

Dentysta w przedszkolu??? Takie rzeczy tylko u nas:) Dzieci odbyły prelekcję dotyczącą higieny jamy ustnej oraz zdrowych i niezdrowych produktów. \dodatkowo mogły poćwiczyć technikę szczotkowania na pokazowej szczęce, a co najważniejsze poddać się badaniu i fluoryzacji. Zapraszam do galerii:  https://drive.google.com/open?id=1aAcinr_wCGkG_lyyzRAfzmvzv2Wdz5kH

sowy


Gdy za oknem pogoda w kropkę zaspakajamy potrzebę ruchu naszych podopiecznych również w sali. Nasza pierwsza mata "Stópki" okazała się strzałem w dziesiątkę. Skaczmy do góry jak kangury?.


W naszej klasie co rusz pojawiają się nowe gry i zabawy rozwijające motorykę małą oraz koncentracje uwagi naszych podopiecznych. Dzieci z niecierpliwością czekają na kolejne propozycje przygotowane przez swoje Panie. Niezmiernie miło nam oglądać, gdy dzieci zamiast kupionych zabawek wybierają te wykonane samodzielnie. W naszym zestawie znalazły się m.in.: butelki sensoryczne, koszyczki z kryształkami i orzechami do przekładania za pomocą klamerki czy łyżeczki, tęczowe koło i wiele innych.
Zachęcam do odwiedzenia galerii, aby zobaczyć jak dobrze się bawimy:
https://drive.google.com/open?id=1tJT4g3FPUMr7mvhH89n4sjus9c_7rrnx

DSC_1295 (Copy)


Małe Sowy rozwijają się plastycznie. Codziennie ćwiczymy wycinanie nożyczkami, które idzie nam coraz lepiej. Wyklejamy, kolorujemy i bawimy się plasteliną, dzięki czemu nasze paluszki są coraz sprawniejsze i zwinniejsze.
Zapraszam do zapoznania się z naszymi pracami, które powoli zapełniają naszą klasową gazetkę oraz do galerii na: 
https://drive.google.com/open?id=1lMzOvxWDCcK4Ml6KupK_-SLEzaJmAh76

DSC_1306


30 września obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Chłopaka. Z tej okazji każdy z naszych Panów dostał specjalny "Super Krawat" oraz jo-jo do zabawy w zaciszu domowym. Dziewczynki odśpiewały uroczyste "Sto lat", a każde dziecko na zakończenie posmakowało słodkiego lizaczka. 
Galeria na: https://drive.google.com/open?id=1BQq2HHwM_77u6acNPIsFJqKD5yjzciz8

DSC_1275 (Copy)


Ratownik medyczny
W związku z projektem "W zdrowym ciele zdrowy duch" naszą grupę odwiedził ratownik medyczny, który przeprowadził prelekcję dotyczącą udzielania pierwszej pomocy. Dzieci utrwaliły nr alarmowy 112, zobaczyły jak prawidłowo sprawdzić czy osoba nieprzytomna oddycha oraz ćwiczyły uciski na fantomie. Na zakończenie zajęć oswajaliśmy się z bandażowaniem, a chętne dzieci zamieniły się w egipskie mumie. Dziękujemy rodzicom Hani za zaangażowanie i ciekawe zajęcia.
Zapraszam do galerii na:
https://drive.google.com/open?id=1dP_ShWhbsF9Zcee_5vkBPwSeDroCD5VY


DSC_1215 (Copy)


Ogród Ekologiczny
Za nami pierwsza wycieczka autokarowa do cudownej krainy warzyw i owoców w Witoldzinie. Mogliśmy powąchać zioła, zerwać wprost z krzaczka dojrzałe w słońcu malinki, a także pozbierać soczyste jabłka i morele, z których dzieci mogły samodzielnie zrobić pyszny i słodki jak miód sok jabłkowy. Ponad to poznaliśmy wiele przetworów, a czas umiliły nam zawody polegające na łączeniu słoika z właściwym warzywnym pluszakiem. Na sam koniec samodzielnie kisiliśmy kapustę, a na podwieczorek dostaliśmy worek jabłek, moreli oaz winogron, które spałaszowaliśmy w przedszkolu,
Jestem pewna, że jeszcze wrócimy w te urocze miejsce.
Zapraszam do galerii na: https://drive.google.com/open?id=1eAXY47glsz0SIHzv9-wJguF4pFAPYK61

DSC_1119 (Copy)


Projekt czytelniczy.
Rozwijanie pasji do książek i czytelnictwa należy rozpoczynać już od najmłodszych lat. Dlatego nasze dzieci mają stały dostęp do dziecięcych książeczek, które mogą swobodnie przeglądać, opowiadać o nich, a przede wszystkim słuchać opowiadań czytanych przez nauczyciela. Każda przeczytana pozycja jest idealnym pretekstem do rozmowy na temat postawy bohaterów, co dodatkowo wpływa na rozwój mowy i poszerzanie czynnego i biernego słownika.
Zapraszam do oglądnięcia zdjęć na: https://drive.google.com/open?id=1dDKcoza-USHBgOfnyXXWrp4AtmTyrFir

DSC_1232 (Copy)


" Stoją jeszcze ze swoimi rodzicami,
Bezpieczne i ciekawe,
Ale już niedługo będą z nami,
I z nami zaczną przedszkolną wyprawę."

Serdecznie witamy kochane przedszkolaki!
Wszystkie dzieci i nauczyciele pożegnali już wakacyjne gorące słońce, piaszczyste plaże i strome góry i 3 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny! Dla niektórych był to radosny powrót do znajomych przyjaciół, dla innych trochę stresujący dzień wśród nowych rówieśników. Chociaż jednak rozstania z rodzicami bywają smutne, dzieci szybko zaaklimatyzowały się i z radością witały najbliższych opowiadając o wydarzeniach z pobytu w przedszkolu:)
A musimy powiedzieć, że już sporo się nauczyliśmy!:

1) Wiemy jak ważne jest dbanie o porządek w naszej sali. Dlatego już pierwszego dnia ćwiczyliśmy segregowanie zabawek do odpowiednio oznakowanych koszyków (jesteśmy w tym mistrzami!),
2) Wiemy także, że po skończonej zabawie należy odkładać rzeczy na miejsce, ale jeszcze czasami o tym zapominamy. Spokojnie kochani rodzice- wszystko w swoim czasie,
3) Pamiętamy również aby zapiąć swój plecak oraz zasunąć za sobą krzesełko,
4) Ćwiczymy sprawne ustawianie się w parach i całkiem nieźle nam to wychodzi,
5) Pilnujemy również aby nasze rączki zaprzyjaźniły się z mydełkiem po skorzystaniu z toalety oraz przed posiłkami,
6) Uczymy się jedzenia posiłków w ciszy w myśl zasady "W czasie jedzenia się nie gada, bo się w brzuszku źle układa".

Przed nami jest jeszcze wiele zadań i ćwiczeń, które pozwolą nam uwierzyć w siebie i swoje możliwości, dlatego Mamo i Tato wspierajcie swoje pociechy w samodzielności i utrwalaniu przedszkolnych zwyczajów. Życzymy Państwu i sobie samych sukcesów wychowawczych w kolejnym roku szkolnym:)

Pozdrawiamy,
Pani Karolina Koczorowska i pani Monika Adamczak

DSC_1077 DSC_1078


 

<< wrz. 2021 >>
PWŚCPSN
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
    No events